FSP 750-50AEC 750W 80 Plus Gold OEM Power Supply - Black
FSP 750-50AEC - 750W 80 Plus Gold GEN 5 Power Supply Unit - Black
Features
• Certified CB 62368-1
• 80 Plus GOLD Efficiency
• Intel Design ATX 12V V3.0
• Low Ripple & Noise
• Over Current Protection
• Over Temperature Protection
• Over Voltage Protection
Specifications
  • Dimension: 140 (L) x 150 (W) x 86 (H) mm
  • Output Wattage: 750W
  • Input voltage: 100-240Vac
  • Input frequency: 50-60Hz
  • Input current: 115Vac @ 9.5A, 230Vac @ 4A
  • IEC-62368
  • Efficiency: 80 Plus Gold Efficiency Working temperature: 0°C to 40°C
  • Hold-up time: 115V / 60Hz: ≥ 16ms
  • 230V / 50Hz: ≥ 16ms
  • Storage temperature: -40°C to + 70°C
  • Operating altitude 2,000 meters above sea level Working humidity: ~95% RH non-condensing
  • MTBF: 100,000 hours of continuous
  • operation at 25°C, Max. output load
  • Storage humidity: ~95% RH non-condensing
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features
• Certified CB 62368-1
• 80 Plus GOLD Efficiency
• Intel Design ATX 12V V3.0
• Low Ripple & Noise
• Over Current Protection
• Over Temperature Protection
• Over Voltage Protection
Specifications
  • Output Wattage: 750W
  • Input voltage: 100-240Vac
  • Input frequency: 50-60Hz
  • IEC-62368
  • 230V / 50Hz: ≥ 16ms
FSP 750-50AEC 750W 80 Plus Gold OEM Power Supply - Black | Quadra Stores